Skip to main content

مهندس حسین کوشافر

تحصیلات  آکادمیک خود را در رشته راه و ساختمان در دانشکده فنی دانشگاه تهران به اتمام رساند و پس از فعالیت در احداث راه سنندج- سقز از سال ۱۳۴۳ با مسئولیت فنی راه ها در وزارت آبادانی و مسکن آغاز به کار کرده و عهده دار مسئولیت های به شرح زیر بوده است.

مدیر کل آبادانی و مسکن بنادر و جزایر خلیج فارس و دریای عمان، مدیر کل مسکن و شهرسازی استان خراسان، معاونت وزارت مسکن و شهرسازی، معاونت دانشگاه و از سال ۱۳۶۱ فعالیت خود را در بخش خصوصی در مهندسین مشاور ماهر و همکاران آغاز نمود.

مهندسین مشاور ماهر و همکاران در گرایش های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی و همچنین اداری، صنعتی و نظامی با بالاترین رتبه افتخار داشت که در طول خدمت خود علاوه بر تهیه طرح هایی همچون دانشکده های فنی مهندسی، علوم پایه، پزشکی، پیراپزشکی، توانبخشی، دامپزشکی و کتابخانه ها و آمفی تئاترهای با ظرفیت بالا، ۲۳ دانشگاه بزرگ کشور را آسیب شناسی و ساماندهی و تجدید نظر در طرح جامع آن ها را عهده دار باشد. مطالعات طراحی و اجرای مجموعه های ورزشی چند منظوره و استادیوم های فوتبال نیز از جمله خدمات این مهندسین مشاور می باشد.

به بحث بپیوندید 16 دیدگاه

 • مهرزاد گفت:

  از جنس عشق بودو درخت وگیاه و گل
  از جنس عرش بودو از این خاک پست رفت
  تسلیت واژه کوچکی است در برابرغم بزرگ از دست دادن ناباورانه چهره ماندگار در عرصه هنر و آبادانی ایران شادروان مهندس حسین کوشافر
  ضمن ابراز همدردی و تآثر فراوان از درگاه پروردگاریکتا برای آن مرحوم رحمت واسع الهی و برای بازماندگان سلامتی و صبر و شکیبایی مسئلت داریم
  روحشان قرین رحمت الهی باد

  از طرف
  خواجوی،سعادت، ماهر النقش،بریمانی،اقتدارنژاد ،ستارپور ،حافظی،افشارنژاد، مهرزاد

 • امیر گفت:

  درگذشت جناب آقای مهندس کوشافر را به مجموعه مهندسی ماهر و همکاران تسلیت عرض میکنیم و برای ایشان علو درجات را از خداوند متعال خواستاریم.
  از طرف کارکنان و مدیریت آچیلان در

 • همکاران پروژه بیمارستان دزفول گفت:

  خبر تلخ درگذشت جناب آقای مهندس کوشافر موجب غم و اندوه فراوان همگی همکاران گردید. بی شک ارتباط همه همکاران با ایشان فراتر از مناسبات صرفاً کاری و بیرون از چارچوب های رایج و مرسوم بود.
  شأن استادی ایشان همراه با نیک خواهی و دلسوزی پدرانه در حق کلیه کارکنان آن شرکت اندوه فقدان ایشان را صد چندان می کند. ما نیز به نوبه خود این ضایعه را به محضر خانواده محترم ایشان و تمامی همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و برای فرزندان و بازماندگان آن عزیز سفر کرده صبر و سلامتی آرزومندیم.

  امید هست که روشن بود بر او شب گور که شمعدان مکارم ز پیـش بفرستاد
  به روز عـرض قیـامت خـدای عزوجـل جزای خیر دهادش که داد خیر بداد

  از طرف همکاران پروژه بیمارستان یازهرا(س) دزفول

 • آشنا گفت:

  مردی که هم خوب عمر کرد و هم خوب زندگی کرد و کمتر کسی به نقطه ای که ایشان در پایان زندگی رسید میرسند،کارنامه درخشان کاری و اقدامات خیر خواهانه ایشان صدق این مدعاست،روحشان شاد و قرین رحمت باد

 • جواد گفت:

  مجموعه فنی مهندسی پرنیال پایپ درگذشت این مرد بزرگ را به خانواده ماهر وهمکاران تسلیت عرض میکندوبرای ایشان علو درجات را از خداوندمنان آرزومیکند.
  مدیرعامل مجموعه
  جوادکلانترنیستلنکی

 • خانواده حدائق گفت:

  این روزها، وجودمان لبریز از اندوه از دست دادن جناب آقای مهندس کوشافر عزیز است.
  او که توان دوست داشتن داشت و دوست داشته شدن، توان خندیدن به وسعت دل و توان گریستن از سویدای جان،
  او که مهربان بود و به حق در انسانیت، دوستی و امانتداری برایمان هیچ کم نگذاشت!
  افسوس که فرصت با هم بودنمان کوتاه بود، اما یگانه بود و هیچ کم نداشت؛ و خاطره وجود پر مهر و صفای او همواره در ذهن ما جاودان خواهد ماند.

  خانواده حدائق

 • در کمال تأسف باخبر شدیم مهندس حسین کوشافر دار فانی را وداع گفت . از طرف مجموعه وستادژ آسیا این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم ایشان و شرکت محترم ماهر و همکاران تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت کرده و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نماییم .

 • ‌‌manaei گفت:

  جناب آقای مهندس کوشافرمردبزرگی بودواین بزرگی اوهیچ گاه ازبین نمیرودروحش شاد
  منایی

 • مروارید قاسمی گفت:

  از بد روزگار ما و خوش حادثه برای پدرم، پیش از آن که مجبور شویم خبر رفتن دوستی یگانه و همراهی همدل را به ایشان بگوییم، به رفیقشان ملحق شدند… کاش آنجا که هستند هم به ماهرانه ساختن نیاز باشد تا به کاری که عمری عاشقانه مشغولش بودند، ادامه دهند…خوبان که می روند چقدر بار آدمی سنگین می شود…

 • زنده و جاوید ماند هر که نکو نام زیست ، کز عقبش ذکر خیر زنده کند یاد را
  درگذشت جناب آقای مهندس کوشافر بزرگ مرد جامعه مهندسین مشاور را خدمت جامعه مهندسین تسلیت عرض مینمایم ..رحمانیان مدیر عامل مهندسین مشاور رهروان توسعه نقش حهان

 • محسن رضوی گفت:

  سلام من مثل خیلی از شما عزیزان سواد مهندسی ندارم ک جملات قشنگ بنویسم تازه امروز فهمیدم که مهندس ب رحمت خدا رفته ، نمیتوانم ناراحتی خودم رو با جمله بیان کنم فقط در یک کلام که مهندس کوشافر کاری برای من کرد ک خدا نکرد تا آخر عمر دعای همسر و فرزاندانم چراغ قبرش خواهد بود و چشمان من پر از اشک از فراقش ، مهندس کوشافر دلم خییییییلی برات تنگ میشه مرد با معرفت. حتی پرسنل رستورانم ک تا حالا شما رو ندیده بودند برای شما گریستند و دعا کردند. سلام ما رو ب خدا برسون.
  محسن رضوی . کباب بناب رضوی نوشهر .

 • نرگس گل محمدی گفت:

  می توانم بگم خیلی باعث تاسف بود و خیلی هم ناراحت کننده
  و دیگر کسی مثل آقای مهندس کوشافر پیدا
  نمی شود که جایش را پر کند
  و باید با غم بزرگ که پیش اومده کنار اومد

 • دکتر سارا هوشیار گفت:

  مهندس کوشافر عزیز………..
  اکنون خبر را دیدم و چه غمی وجودم را گرفت …. بغض گلویم را می فشارد…. از صمیم قلب متاسفم از این که سعادت دیدار دوباره شان را نداشتم و چه بزرگمردی از این جهان پر کشید…. روحشان شاد…
  در همکاری کوتاه مدتی که سالها قبل در ۱۳۸۷ به عنوان مهندسی جوان در حضورشان داشتم احترامی وصف ناپذیر از ایشان دریافت کردم و چه اعتماد به نفسی به من بخشیدند. همان روز اول که در شرکت ماهر کارم را اغاز کردم، به امر ایشان سیستمی جدید و بسیار عالی تهیه شده و روی میزم قرار گرفته بود. از نهایت خوشحالی باورم نمی شد. تا این که صدای مهربانشان را از پشت سر شنیدم که خانم مهندس پسندیدید؟ نمیدانستم چطور به ایشان بگویم که تا آن روز همیشه آرزوی داشتن چنین سیستمی را داشتم و البته در هیچ یک از مشاغل قبلی ام کسی نظرم را نپرسیده بود…. تا اینکه سه ماه بعد هنگامی که برگه استعفایم را تقدیم آن بزرگوار کردم، با تعجب علت را جویا شدند که مساله چیست که حل کنیم و بمانید…. وقتی خدمتشان گفتم که عشق به ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارم بسیار خوشحال شدند و تشویق فرمودند و چه سخت بود برایم دل کندن از چنین فضایی…. همواره در قلبم یاد نیک شان خواهد ماند… انسان نازنینی که به جوانان باور داشتند و بسیار حامی و مشوق بودند….
  روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد….

 • علیرضا کامرانی گفت:

  اقای مهندس کوشافر از جمله اساتیدی بودن که تکرار نشدنی هستند. در مدت همکاری بسیار از ایشان اموختم و در اخرین دیدار در دی ماه سال ۹۹، با همان لبخند همیشگی جویای احوالم بودم و دلخور بخاطر اینکه مجدد همکار شرکت نشده بودم
  بزرگی بودن که باعث خیلی ابادانی ها در کشور شدند و خیلی از مهندسان بزرگ ایران، سابقه همکاری با ایشان را دارند.g
  یادشان گرامی و جایگاهشان همیشه سبز

 • mehdi fakhroddin گفت:

  سال های ۸۰ تا ۸۳ به مدت ۲ سال و اندکی بیشتر دردمهندسین مشاور ماهر وهمکاران کار کردم. بخشی از اندخته و دانسته های امروز خود را مدیون بزرگانی چون زنده یاد مهندس کوشافر مهندس خبیری و خانم مهندس الماسیان آقای مهندس هاشمی هستم. و هرگز خاطرات خوش همکاری با عزیزان را فراموش نخواهم کرد وقتی با خبر شدم که مهندس کوشافر عزیز از پیش‌ما رفته اند بسیار اندوهگین شدم هرگز خاطره اولین‌روز و اولین‌برخوردی که با این‌مرد بزرگ‌داشتم را از یاد نخواهم برد. روحش غریق رحمت الهی باد.گمان نکنم‌هیچیک‌از همکارانی که در آن زمان داشتم هنوز در ماهر مشغول به کار باشند اما همیشه امیدوارم که سلامت و موفق باشند.
  ارادتمند.فخرالدین تفتی.

دیدگاهتان را بنویسید